statystyki szczegółowe

Aktualności

Nowy sezon czas zacząć

• autor: rachowice, 2018-03-12 10:23

Z  początkiem stycznia br. Drużyna KS94 Rachowice rozpoczęła swoje przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Ktoś spyta czemu tak szybko – przypomnę , że w tabeli Ligi Okręgowej Grupy II zajmujemy przedostatnie miejsce a zagrożenie opuszczenia po siedmiu latach tej klasy rozgrywkowej jest realne. Pozostanie jednak jest możliwe i tego się trzymajmy. Drużyna ćwiczyła 2 x w tygodniu na hali w Sośnicowicach oraz 1 x aerobik – to pewna nowość naszej drużynie. Rozegrano kilka springów z których większość nasza drużyna wygrała. Adam Piechocki wciąż poszukiwał i poszukuje wzmocnień. Na dzień dzisiejszy do drużyny dołączyli : Rafał Kołsut –wolny zawodnik, Bartosz Sopel – zawodnik GLKS Kamienna - wychowanek Piasta Gliwice. Do treningów powrócili: Piotr Zieliński, Michał Kożuszek, powinien do nas też wrócić jeszcze jeden nasz zawodnik ale na razie nie chcemy zapeszać.

Pierwszym poważnym testem dla naszej drużyny, można powiedzieć, że na poziomie meczu mistrzowskiego był półfinał Pucharu Polski rozegrany dnia 10.03.2018r. pomiędzy KS94 Rachowice a GWIAZDĄ Chudów. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną murawą Knurowie. Do przerwy powinniśmy przegrywać 3 :1  ale piłka nie chciała wpaść ani do jednej ani do drugiej bramki. Po przerwie to my po strzałach Tomka Czecha oraz Igora Leszczyńskiego zdobyliśmy dwie bramki. Pierwsza z nich padła w 85 minucie a wynik ustalił w doliczonym czasie gry Igor Leszczyński.

JESTEŚMY W FINALE PUCHARU POLSKI NA SZCZEBULU PODOKREGU ZABRZE, TO PIERWSZE TAKIE WYDARZENIE WHISTORII NASZEGO KLUBU. GRATULACE PANOWIE.

Teraz przed nami liga, wszyscy wierzymy, że będzie dobrze i wywalczymy utrzymanie, nadzieja ciągle jest.

Skład: D. Szulc, T. Parfieńczyk, I. Leszczyński, L. Niewiarowski, T. Czech, A. Łopatka, B. Paduch, M. Sosna, J. Kęsik, A. Piechocki, O. Łuszcz.

Po przerwie weszli: za M. Sosna – B. Sopel, za L. Niewiarowskiego – P. Zieliński za B. Paducha – R. Kołsut oraz za T. Czecha - J. Szepe. W rezerwie pozostawali: M. Hajbura, P. Zjeżdżałka

Przekaż 1% podatku

• autor: Krzysztof M., 2018-02-12 00:00

Nadchodzi czas rozliczeń podatkowych! Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy w tamtym roku kalendarzowym przekazali 1% podatku na nasz klub sportowy. W tym roku prosimy również o wasze wsparcie. Dzięki wam klub może się rozwijać.

Aby pobrać dedykowany program do rozliczenia PIT należy kliknąć w poniższy link:

Nie możliwe stało się możliwym .......

• autor: rachowice, 2017-12-04 14:32

Nie możliwe stało się możliwym KS94 Rachowice wygrał po raz pierwszy w tym sezonie

W dniu 25.11.2017r. o godz. 13.30  drużyna z Rachowic rozegrał ostatni w tym roku  kalendarzowym zaległy mecz z drużyną z Raszczyc. Mecz ze względu na warunki pogodowe przeniesiono za zgodą związku na boisko ze sztuczną nawierzchnią  do Knurowa.  Choć przewaga naszej drużyny była wyraźna dopiero w drugiej połowie nasi po strzałach A. Piechockiego dwa razy  - 47 i 64min objęli prowadzenie  a wynik ustalił Joachim Szepe strzelając w 86min gola na trzy zero. Wiosną, w dniu  4.04.2018r.  zostanie rozegrany jeszcze jeden zaległy mecz - z Ciochowicami. Teraz czas na uzupełnienie składu i wzmożone treningi w ramach przygotowań do rundy drugiej. Runa ta da, odpowiedź czy utrzymamy się  w Lidze Okręgowej, czego serdecznie życzymy.

Skład:  D. Szulc M.,  J. Kęsik, L. Niewiarowski, I. Leszczyński,  M. Sosna, A. Piechocki,  . A. Łopatka, B. Paduch, T. Parfieńczyk, P. Zjeżdżałka oraz O. Łuszcz.

Zmiany : za T. Parfieńczyka wszedł  M. Mazura w 46 min a za A. Piechockiego - P. Rakowski ok. 86min wcześniej A. Łopatkę zmienił A. Szepe.

W rezerwie pozostawał :  M. Hajbura

Mecz 2017-08-19, 15:30

herb MKS Zaborze 0:0 herb KS 94 RACHOWICE